Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Безпека дітей в Інтернеті

Дата: 1 квітня 2021 о 09:40, Оновлено 19 серпня 2022 о 14:57
Автор: Куньч Н. М.

Телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47

Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123

ПОРАДИ ЩОДО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ ВІД НЕБЕЗПЕЧНИХ ЧЕЛЕНДЖІВ У ІНТЕРНЕТІ

В інтернеті щодня з’являється велика кількість челенджів. Наприклад, нещодавно активно просувався челендж у інстаграмі, у межах якого треба було додати фото свого міста в сторіс із відміткою. Також існують різноманітні інтерактивні тести, як-от «Який ти герой фільму?».

Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг пропонує поради щодо захисту дітей від небезпечних челенджів у інтернеті. Важливим є розвиток навичок критичного мислення дітей і підлітків. У такий спосіб вони можуть ставити під сумнів те, що бачать у інтернеті, навіть якщо це повідомлення чи публікації друзів. Також необхідно навчити дітей критично оцінювати будь-які челенджі та ймовірний вплив на особисте життя та безпеку.

Для того щоб запобігти всім  негативним явищам та небезпекам, які очікують дітей в Інтернеті, необхідно їх навчити правильній поведінці та безпечному користуванню сучасними інтернет-технологіями

Поради для батьків:

1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятий час роботи в Інтернеті і сайти до яких вони збираються заходити.

2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте дітей ділитися з вами їх знаннями в Інтернеті.

3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації.Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.

5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустрічу громадському місці та й у присутності батьків.

9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.

10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інших програмибез вашого дозволу.

12. Поясніть наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.

13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею. Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

Корисні ресурси щодо  захисту дітей від впливу шкідливої інформації:

1. Безпека дітей в Інтернеті

2. Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»

3. Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»
4. Захист дітей онлайн під час карантину. Мінцифра презентувала інструкцію з порадами для батьків

5. Безпечне середовище в закладах освіти – МОН, МВС та Національна поліція України обговорили можливості спільної роботи

6. Безпека в інтернеті. Матеріали та ресурси

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.